lisc
kot1
lacznik
las
kot2 border=


Moja przygoda z kotami rozpoczęła się pod koniec 1999 roku, kiedy to trafiła do mnie czarna półdługowłosa kotka Luna oraz Felix - kocurek piwniczny. To oni spowodowali, że zainteresowałam się kotami rasowymi. Moją uwagę zwróciły obdarzone niesamowitym spojrzeniem, duże, silne, długonogie koty z północy Europy z gęstym, półdługowłosym futrem i puszystym ogonem.
Kiedy w czerwcu 2002 roku zamieszkał ze mną Kajko, kocurek norweski leśny z hodowli Agpamis*PL, nie planowałam ani wystaw ani hodowli kotów tej rasy. Jednak za namową bliskich, na próbę i z ciekawości pojechałam na pierwszą wystawę, no i tak się zaczęło. Wkrótce do Kajko dołączyła koteczka norweska leśna - Heca Duszek Lasu*PL. Po dwóch latach hodowla powiększyła się o kolejną koteczkę. Tym razem ze Szwecji przyjechała do nas S*Zimexis Tara de'Luna. W 2006 roku z miotu na literę C został z nami kocurek Cadogan. W maju 2007 roku dołączyła do naszej kociej gromadki Freya z Krainy Asgardu*PL. W listopadzie 2009 musiałam pożegnać się z Kajko :( W sierpniu 2010 roku przywitaliśmy nową kotkę Xanthe Duszek Lasu*PL.
W roku 2014 zaszły duże zmiany w mojej hodowli. Swoją karierę hodowlaną zakończyli Freya, Xanthe i Cadogan, którzy zostali szczęśliwymi kastratami. Także w tym samym roku z miotu na literę R została w hodowli koteczka Rosina i dzięki Leszce, do towarzystwa Rosinie przyjechała do nas Janna Duszek Lasu*PL.
Moja hodowla jest małą domową hodowlą kotów norweskich leśnych zarejestrowaną w Federation Internationale Feline (FIFe), należy do stowarzyszenia Cat Club Feniks, które jest członkiem federacji Felis Polonia. Moje koty i kocięta są pełnoprawnymi domownikami, biorą czynny udział w codziennym życiu rodzinnym, mają do dyspozycji całe mieszkanie i specjalnie dla nich przystosowany i zabezpieczony balkon. Wszystkie moje koty i kocięta posiadają rodowody FIFe. Wszystkie moje koty hodowlane mają przebadane serca pod kątem kardiomiopatii przerostowej (HCM) z wynikiem: prawidłowy/normal.

Swoją wiedzę na temat kotów i prowadzenia hodowli kotów rasowych ugruntowałam na kursach internetowych organizowanych przez PawPeds. W grudniu 2014 roku ukończyłam podstawowy kurs PawAcademy G1 dla właścicieli kotów, w maju 2015 roku ukończyłam następny stopień kursu: PawAcademy G2 dla hodowców kotów, a maju 2016 roku ukończyłam kurs PawAcademy G3, trzeci i najwyższy stopień w programie edukacyjnym PawPeds dla hodowców kotów. Listę hodowców, którzy ukończyli kurs G3 można zobaczyć tutaj.Należymy do:


Copyright © 2008 Milanor*PL
Design by Agata Krych